2021 Yılındaki En Gözde 10 Meslek

Son yıllarda artan işsizlik ve iş arayışı nedeniyle pek çok insan gözde olan mesleklerin araştırmasını yapmaktadır.  Bu meslekler son yılların en gözde ve en çok tercih edilen meslekleri olduğundan ötürü iş olanakları da geniş olan mesleklerdendir. Fakat kişinin bu iş olanakları yakalayabilmesi için yalnızca mesleği elde etmesi değil aynı zamanda severek de yapması gerekmektedir aksi takdirde işinde yeteri kadar başı sağlayamaz. 2021 yılındaki en gözde 10 meslek grubu son yılların en çok kazandıran ve tercih edilen mesleklerindendir.

Veteriner Hekimliği

2021 yılındaki en gözde 10 meslek başlığının ilk sırasında veteriner hekimliği yer almaktadır. Hayvanların doktorluğunu yapan bu meslek son yılların en çok iş getiren mesleklerindendir. Bunun yanı sıra pek firma ve bölgede çalışabilen veteriner öğrenciler 5 yıllık eğitimin ardından veteriner hekim olabilirler. Maaşı 3 bin ila 8 bin TL arasında değişen bu meslek grubu oldukça da eğlencelidir.

Avukatlık

Son yılların en gözde mesleklerinden bir diğeri de avukatlıktır. 5 yıllık Hukuk bölümünün okunmasının ardından Avukat olan öğrenciler ilk önce stajlarını yapmak zorundadırlar.

Okul Öncesi Öğretmenliği

2021 yılının en popüler diğer bir mesleği ise okul öncesi öğretmenliğidir. Küçük yaşta ve gerek sağlıklı gerek zihinsel problemler yaşayan pek çok çocuğa eğitim verilen bu meslek grubunun maaşları ve iş olanakları da oldukça yüksektir.

Konuşma ve Dil Terapisti

Konuşma ve Dil terapistliği son yılların en popüler mesleklerindendir. Pek çok yaş grubu ile çalışabilen bu meslek grubu sözel ve eşit ağırlıklı bölümlerdendir.

Hemşirelik

Pandemiyle birlikte adını en çok duyuran Hemşirelik mesleği sayısaldan alan bölümlerdendir. İşsizlik sorununun yaşanmadığı nadir mesleklerden oluşan Hemşirelik mesleğinin maaşları da 5 ila 8 bin aralığındadır.

Doktorluk

Her zaman en gözde mesleklerden olan Doktorluk da 2021’de modasını korumaktadır. 6 yıllık tıp eğitimi sonrası elde edilen doktorluk mesleği, maaşı en yüksek mesleklerin başında yer alır.

Hâkimlik

Hukuk alanının en üst mertebesi olan hâkimlik mesleği günümüzde oldukça popülerdir. 8-15 bin TL arasında maaş alan hâkimlik mesleği oldukça ciddi işlerdendir.

Savcılık

5 yıllık hukuk eğitimi sonrası sınavların kazanılmasıyla elde edilen savcılık mesleği de son yılların en gözde ve popüler mesleklerindendir.

Askerlik

Hava, deniz ve kara harp okullarının okunmasıyla elde edilen askerlik mesleği günümüzde çoğu erkek olmak üzere pek çok insanın seçtiği mesleklerin ilk sırasında yer almaktadır. Oldukça rağbet gören bu meslek grubunun maaşları her ne kadar yüksek olsa da yıpratıcı bir meslek olduğundan ötürü hemen hemen herkesin tercih etmemesi gerekmektedir.

Öğretmenlik

2021 yılındaki en gözde 10 meslek grubunun son sırasında yer alan öğretmenlik mesleği geçmişten günümüze popülerliğini koruyan meslek sınıfları arasındadır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.