Boğaziçi üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesiİlkokul sıralarından itibaren her öğrencinin sıkça adını duymaya başladığı ve tam olarak önemini kavrayamasa da ileride hep okumak istediği okulların başında Boğaziçi üniversitesi, sadece Türkiye nin değil, dünyanın en önemli üniversiteleri arasındadır diyebiliriz. 1833 yılında ilk üniversite olarak hayata adım olan kurum bugün en çok talep gören kurumların başında geliyor.

Birçok ayrı semtlerde kampüsleri bulunan Boğaziçi üniversitesi, yaygın olan kampüsleri sayesinde zorluk yaşanmadan öğrencilerin ulaşımında katkıda bulunuyor. Birçok özel ve önemli fakültelerde hizmet veren üniversitede en çok talep gören meslek gruplarının başında hukuk fakültesi, İstanbul tıp fakültesi, diş hekimliği, fen fakültesi gibi çok önemli branşlar bulunuyor.

Her yıl not ortalaması bakımında çok yüksek düzeylerde öğrenci olan okul, bünyesinde çalışkan ve önemli bireyler yetiştiriyor. Genellikle mezun olan herkes iyi bir kariyer ve iyi bir iş ile iş hayatına atılmayı başarıyor. Her zaman Boğaziçi mezunuyum demenin de farkını sonuna kadar kullanma hakkını kazanıyor.

İş hayatında ki yeri

Okul bittikten sonra iş hayatı büyük bir önem arz ediyor. Bir üniversite öğrencisi olduğunuzdan daha çok hangi üniversitede mezun olduğunuz çok daha önemlidir. Eğer sizde Boğaziçi üniversitesi mezunu iseniz, zaten tüm rakiplerinizden bir adım öndesiniz demektir. Göreceğiniz kaliteli yabancı dil eğitimi ile hayatınız kolaylaşacak ve aldığınız eğitimler sizi hayat yolunda çok ciddi yollara sokacaktır.

Sizlerde henüz üniversite çağına gelmemiş ama tam bir karar veremedi iseniz, hedefiniz kesinlikle Boğaziçi olmalıdır. Hayalleri büyük tutmak her zaman sizi kamçılayacak ve iyi bir okulda okumanın kapılarını açacaktır. Derslerinizi ihmal etmeden sizde sınavlarda başarılı olabilir ve en sevdiğiniz bölümde okuyarak Boğaziçi mezunuyum demek hakkını kazanabilirsiniz. Her zaman eğitime önem vermeli ve kendi eğitim planınızı kendiniz planlayarak işi şansa bırakmamalısınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.