Geleceği Parlatan Adım

Her insan doğar, büyür ve hedeflerine ulaşmak için hayatının her anında daima çabalar. Hayallerini hedeflerinde birleştiren insanlar hayatı hep dolu dolu yaşar.  Hedeflerimize bir adım daha yaklaşmamız için atılacak en büyük adımın üniversite olduğunu hepimizin kabul etmesi gerekiyor.

kampus_meydan

Güçlü donanıma sahip bir doktor, zekâsı ile olayları yönlendirebilecek bir mühendis ve kaliteliği oyunculuğu görsel düzene sokan bir yönetmen olmanın yolu geleceği her saniyesinde parlatan üniversite ile mümkün. Geleceği kendi kararları ile yönlendiren bir öğrenci çevresindeki rakiplerden daima bir adım önde başlar.

Üniversite veya diğer adıyla yükseköğretim, üniversite ve yüksekokullarda en az 2 yıl olmak üzere yapılan öğretimdir. Bu eğitim mesleki eğitim zorunluluğuna göre fakülte ve meslek yüksek okulu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Fakülteler en az 3-4 yıl, bölümüne göre 5-6 yıllık eğitim verir. Meslek yüksek okulu ise 2 yıllık ön lisans eğitimi vermektedir.

Hayallerin Gerçek İle Buluşma Noktası

Tarihte bilinen ilk üniversite Konstantinopoli Üniversitesidir. 425 yılında 849 öğrenci ile öğrenci loncası olarak kurulan bu üniversite her ne kadar eğitim-öğretim odaklı olsa da günümüz üniversitelerinden biraz farklıdır. Üniversitenin bugünkü konumu itibari ile kurulan ilk üniversite Abbasiler döneminde Bağdat’ta bulunmaktadır. Ülkemizin ilk üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi’nin temeli 1453 yılına dayanır. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte 1933 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanan İstanbul Üniversitesi eğitim-öğretim düzeyi ile de öğrencilerin ve akademisyenlerin göz bebeği durumundadır.

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte insanlar hedeflerinin ve yeteneklerinin daha kolay farkına varıyorlar. Öğrenciler okumak istediği bölümün avantajlarına, okulun kazandıracağı kariyere, üniversite yaşamının soluksuz keyfine istediği anda istediği yerde üniversite ile ilgili tüm haberlere internet ile anında ulaşabilir duruma geldi. İstediğiniz geleceği gerçek ile buluşturacak nokta üniversiteden başka bir şey olamaz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.