Haberlerin Göbeği Üniversiteler

üniversite
üniversite

Gündem artık gün gün değişiyor ve her gün yeni bir haber duyuyoruz iyi ya da kötü bu hiç belli olmuyor. Zaten haberler bitmez her gün yenilenir tazelenir ve gazeteler ya da internet aracılığı ile insanların önüne sunulur. Önümüze gelen haberlerin çoğunun konusunda üniversite, üniversiteli gençler ve üniversite ortamları ya da olayları karşımıza çıkıyor.

kampüs
kampüs

Üniversite de neler oluyor?

Üniversitelerde olan bitenler hiç bitmiyor gündem hep canlı ve haberlerin en çok dile geldiği yerler burası…
Üniversitedeki olayların nasıl işlediği hiç belli değil iyi ve kötü olaylar artık birbirine karışmış ama kötü olaylar çoğunlukta gibi. Atanamayan öğretmenlerin bunalıma girip intihar etmesi, Üniversite diploması olanların işçi olması ya da tuvalet temizlemesi, Genç kız veya erkeklerin üniversitelerde yanlış yollara girmesi ve bunun gibi birçok olaylar var.

universite haber
universite haber

Üniversiteler ile ilgili konularda tabi ki de hep kötü konular ele alınmıyor. Herkesin nasibine düşen iyi haberlerde var öğretmen atamaları gibi. 2014 Eylül ayın da 40.000 öğretmen ataması yapılacaktı ve atama sonunda biraz kontenjan kaldı kalan kontenjanda aralık ayında tamamlanarak atama bekleyen üniversite bitirmiş gençlerimizin yüzleri güldü. Ayrıca bir güzel haberde üniversitelere af gelmesi geçmiş yıllarda bazı gerekçeler ile okuldan atılan veya ayrılan bireylere okullarına tekrar devam etmeleri için de bir af çıkarıldı ve onaylandı.

Hayatın içinden özellikle üniversiteden ve üniversiteli gençlerden her zaman haberdar olunmalıyız ve dünya gündeminden uzaklaşmamalıyız.

üniversite
üniversite
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.