Portatif Jeneratör Modelleri

portatif jeneratör
portatif jeneratör

Jeneratör ürünleri bir enerji türünü elektrik enerjisine çeviren araçlardır. Elektrik kesintileri yaşandığı zaman uzun süre boyunca enerji sağlayan büyük jeneratör modelleri dışında kamp gibi bölgelerde ya da küçük işletmelerin elektrik ihtiyaçlarının karşılanması gereken durumlarda kullanılabilecek olan portatif jeneratör modelleri de bulunmaktadır.

Kendi içerisinde pek çok farklı modeli bulunan jeneratörler genel olarak mekanik enerjiyi, kimyasal enerjiyi, ışık enerjisini ve ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirerek çalışırlar.

portatif jeneratör
portatif jeneratör

Portatif Jeneratörler Nasıl Kullanılır?

Kısa süreli organizasyonlar için tasarlanmış olan portatif jeneratörler, büyük jeneratörler ile kıyaslandığı zaman daha kısa süreli enerji sağlarlar. Yaklaşık olarak 5 saatlik güç sağlayan bu tür jeneratörleri 5 saatlik bir kullanım sonrasında mutlaka dinlendirmelisiniz. Aksi takdirde portatif jeneratör modelinizin motoruna hasar verebilirsiniz.

Kullanım talimatları dışında bir müdahale yaptığınız zaman cihazınızın garanti kapsamı dışına çıkmasına da yol açabilirsiniz. Motor yağı ile çalışan portatif jeneratörlerde motor yağı dışında herhangi bir yakıt da koymamalısınız.

Jeneratörünüzün 30 günden fazla çalışmayacağı dönemlerde içerisindeki yakıtı mutlaka boşaltmalısınız. Ayrıca jeneratör sıcakken yakıt dolumu yapmamalı ve motorun iyice soğumasını beklemelisiniz.

Motorun ve elektrik aksamlarının zarar görmesini istemiyorsanız motoru çalıştırdıktan sonra bir süre jeneratörün ısınmasını mutlaka beklemelisiniz. Portatif jeneratörleri açık hava yerine iyi havalanan ve tamamen kapalı olmayan noktalarda kullanmalısınız.

Portatif jeneratör çeşitlerine ve diğer jeneratör modellerine ulaşmak istiyorsanız  ziyaret ederek firma ile iletişime geçebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Ankara Başkent Jeneratör Gücünü siz değerli müşterilerimizden almaktadır. Kaliteli hizmet uzman bir ekip ve ekipmanla yapılabilmektedir. Bünyesinde 2 elektrik mühendisi 2 elektrik teknikeri, 2 elektrik teknisyeni ve 2 motor teknisyeni ile hizmet vermektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.