Sosyal Medya Yönetiminde Yardımcı Araçlar

Sosyal medyanın gücü artık tartışılmaz bir gerçek haline geldi. Eğer sağlam bir sosyal medya sahibiyseniz, marka bilinci, web sitesi trafiği, marka bilincini oluşturmak için harika bir ağa sahipsiniz demektir. Ayrıca bu yolla daha uygun fiyatlara mal etmeniz de mümkün oluyor. Yalnız tek başınıza bir yardımcı olmadan başarılı olmanız zor olacaktır. Bunun için sosyal medya pazarlama çalışmanızı analiz edip size etkili bir medya pazarlama sistemi sunmak için yardımcı araçlara ihtiyaç duyulur. Doğru sosyal medya yönetimi aracı kullanmak markanızı pazarda rekabette üstünlük sağlamanıza yardım edecektir.

Hootsuite

Hootsuite Sosyal medya yönetiminde destekleyici araçlar içinde tüm sosyal medya içeriklerinizi tek bir noktada toplayan ve yönetimini sağlayan bir araçtır. Otomatik planlama, analiz etme ve izlemeye yaradığı için bu araça bunlara ihtiyacı olanlar kullanabilir. Desteklemiş olduğu sosyal medya ağları ise Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, YouTube ve Pinterest dahil yirmiden fazla sosyal medya ağı vardır.

Buffer

Ajanslar ve orta ve küçük işletmelerin en eski ve en çok tercih edilen sosyal medya aracıdır. 3 sosyal medya ağını birbirine bağlayıp on içeriğe kadar planlama yapan ücretsiz bir platformdur. Kullanımı da oldukça basit olan bu Buffer Facebook, Instagram, LınkedIn ve Pinterest’i destekler. Basit bir panel isteyenler için oldukça kullanışlı bir platform olacaktır.

Sprout Social

Sprout Social, Sosyal medya yönetiminde destekleyici araçlar arasında ekip çalışmasına yatkın ve bu ekibin tek bir kanal üstünden yönetilmesini sağlayan bir internet uzantısıdır. Desteklediği Sosyal Medya Ağları, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve LinkedIn’ dir. Otomatik ve sunuma hazır rapor isteyenler ve kalabalık bir ekibe sahip olanlar Sprout Social tercih edebilir.

eClincher

eClincher, yayınlama, planlama, sosyal medya sohbet yönetimi, iş birliği ve ileri seviye analitik raporlama araçları sunan başka bir sosyal medya yönetim platformudur. Dünya çapında on binlerce kullanıcısı bulunan eClincher tek bır platform üzerinden sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için tasarlanmıştır. Desteklediği Sosyal Medya Ağları ise Facebook, Twitter, İnstagram, YouTube, Pinterest, LinkedIn, Google My Business, Yelp ve Blogger uygulamalarıdır.

 Sendible

Sosyal medya yönetiminde destekleyici araçlar arasında ajanslar için tasarlanan Sendible, birçok markanın sosyal medya kanallarını yönetmek için tasarlanmıştır. Tek bir panelle içerik planlayıp yönetebilirsiniz. Desteklediği Sosyal Medya Ağları ise Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest, LinkedIn ve YouTube ’dur. Tüm sosyal medya araçlarınızı bu yönetim aracını kullanarak içeriklerinizi iss arkadaşlarınızla ön izleme olarak paylaşabilirsiniz.

Bu uzantıyla, sosyal medya içeriğinizin performans özelliklerine dair anlık görüntü alabilir ya da 2 adet 50’den fazla modülle detaylandırarak özel bir rapor hazırlamak mümkündür.  Çok fazla sayıda sosyal medya hesabı olup buralardan kampanyaları aynı anda tek kanaldan duyurmak isteyenler ve müşteri veya ekip arkadaşlarıyla kolayca etkileşime geçmek isteyenler bu uygulamayı tercih edebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.