Su Yalıtımı

Su yalıtımı, yapıların su yüzünden aşınmasını, deforme olmasını ve işlevini yitirmesini engellemekteki en önemli araçtır. Su yalıtımının olmadığı evlerde camlardan içeriye sular sızabilir, binanın destek ve kolonlarında sorunlar yaşanabilir, duvarlarda küf ve pas izleri oluşabilir. Bunların yanından deprem sırasında binanın yıkılmasını oldukça kolaylaştırır.

Yalnız yer üstü değil, yer altı suları da yapılar için tehdit oluşturabilir. Yapıların taşıyıcı elemanlarının su yalıtımından muaf olması herhangi bir sel, su altı sularının yükselmesi veya nem durumunda bu bölgelerin zayıflamasına ve yapının yıkılmasına sebep olabilir.

Su Yalıtımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak malzeme ve elemanların dikkatli seçilmesi, durumu daha da kötü hale getirecek malzeme ve elemanlardan kaçınılması gerekmektedir. Kullanılacak ürünlerin denetlenmiş olduğundan ve sertifikaya sahip bir şirket tarafından üretildiğinden emin olun.

Su yalıtımı su sızıntısının sebebi neyse ona göre malzeme seçimi yapın. Master Seal 100 yılı aşkın bir süredir bu konuda hizmet veren sektörün önde gelen ekiplerindendir. Master Seal, su yalıtımı ve mastik hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.master-builders-solutions.com/tr-tr/fonksiyonlar-ve-uygulamalar/su-yalitimi-ve-mastik adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.