YDS Sınavına Hazırlık

yds
yds

YDS sınavı günümüzde Türkiye’de yapılan yabancı dil seçme sınavıdır. Üniversitelerde herhangi bir kadroya girmek için genelde aranan bir sınav türü olan YDS, genellikle öğrencilerin çok büyük bir başarı gösteremediği de bir sınavdır. Sınavın klasik yabancı dil becerilerinin üstüne bir sınav olduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda iyi yabancı dil temeli olan kişiler dahi bu sınavda aradıkları başarıyı elde edememektedir.

YDS sınavı ülkemizde kişilerde her ne kadar İngilizceyi çağrıştırsa da, diğer yabancı dillerde de yapılan bir sınavdır. Fakat öğrencilerin büyük çoğunluğunun bu sınava İngilizce üzerinden girdiğini söyleyebiliriz. Akademik araştırma dili de İngilizce olduğu için öğrenciler bu dili YDS sınavları açısından daha yaygın tercih etmektedirler.

yds
yds

YDS Sınavına Hazırlık

Öğrencilerin YDS sınavına hazırlığın bir dil öğrenme hazırlığı olduğunu bilmesi gerekir. Her ne kadar dershaneler sınavda kısa yollarla öğretim yolunu izleseler de, günümüzde bu yöntemleri kullanarak başarılı olan kişi sayısı çok azdır. Sınavda çok sayıda soru türü yer alır. Bu soru türlerinden bazıları temel yabancı dil bilgisiyle çözülebilirken, bazıları ciddi bir kelime birikimine ihtiyaç duyar.

Sınavda yabancı dil bilgisini temel alan kişiler, bu bilginin üstüne kelime ve deyim gibi bilgileri eklediklerinde YDS sınavında başarılı olmaları söz konusudur. YDS gibi dil sınavlarına günümüzde E-YDS adı altında bilgisayar aracılığıyla da katılmak söz konusudur. Bu sınav her ayda bir kere yapılan bir sınavdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.